Avukat Arif BALTACI – Kurucu Ortak Avukat

 

Uzmanlık Alanları : Bilişim Hukuku, E-Ticaret Hukuku, İcra Hukuku, Şirketler Hukuku, İş Hukuku, Marka Hukuku, Finans Hukuku, Aile Hukuku, Dernekler Hukuku,  Milletlerarası Hukuk

 

Konuştuğu Diller : İngilizce

 

E-Posta : arif@baltaci.av.tr

 

Avukat Arif BALTACI Trabzon – Çaykara doğumlu olup Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. İstanbul Barosuna kayıtlıdır, aynı zamanda Türk Patent Enstitüsü tarafından yapılan sınavda başarılı olarak Marka Vekili olmaya hak kazanmıştır. Uzun bir süre çeşitli hukuk bürolarında avukat ve yönetici avukat olarak çalışmıştır. Baltacı Avukatlık Ofisinin Kurucu ortaklarındandır.

Ofisin idari yönetimden sorumlu ortağıdır. Bilişim Hukuku, Basın Hukuku ve Marka Hukuku departmanlarının sorumlu avukatıdır.

Çeşitli devlet ve vakıf üniversitelerinde kısmi zamanlı olarak eğitmenlik yapmıştır. Bilişim Hukuku, Siber Suçlar ve E-Ticaret Hukuku alanında dersler ve seminerler vermiştir. Bilişim Hukuku alanında resmi bilirkişidir.

Birçok hukuk dergisinde hukuki makaleleri yayınlamıştır. Özellikle İş Hukuku ve Basın Hukuku üzerine yazdığı makaleler ile birçok önemli hukuk dergisinde yer almıştır. Genç Baro Dergisinde ve www.webunya.com internet sitesinde yazarlık yapmaktadır. Ayrıca Hukuk ve Yaşam Dergisinin yayın kurulundadır.

Çeşitli Derneklerde Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyeliği yapmaktadır. Trabzonlu Öğrenciler Birliğinin kurucu başkanlığını yapmış ve şu anda hala fahri başkanlığını yürütmektedir.